Loading...

Winda na poddasze – czy warto?

13 kwietnia 2022
Avatar for Mplogin574Mplogin574

Winda na poddasze to idealne rozwiązanie w przypadku domów, w których mieszkają osoby niepełnosprawne czy starsze. Umożliwia bowiem całkowitą likwidację barier architektonicznych, zapewniając komfortowe warunki wszystkim członkom rodziny.

Współcześnie wiele firm oferuje montaż wind na poddasze. Dlaczego są one aż tak popularne?

Poprawa komfortu życia 

Dom powinien stanowić ostoję dla wszystkich jego mieszkańców, bez względu na wiek czy stan zdrowia. To miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Niestety, w przypadku osób niepełnosprawnych (korzystających z wózków inwalidzkich czy innych pomocy ortopedycznych), a także seniorów zmagających się z chorobami przewlekłymi, także dotyczącymi aparatu ruchu, swobodne przemieszczanie się po całym domu może okazać się niemożliwe. Zwłaszcza, jeśli dom jest piętrowy, a celem dostania się na inne kondygnacje konieczne jest skorzystanie ze schodów.

Chcąc sprawić, aby takie osoby czuły się zaopiekowane i mogły bez większych problemów poruszać się po całym budynku, warto zamontować windę na poddasze

Brak konieczności ingerencji w architekturę budynku

Istnieje wiele rodzajów wind domowych.

Można zdecydować się na wersje, które nie wymagają remontu domu, ponieważ ich instalacja jest szybka i bezproblemowa. Montaż windy na poddasze możliwy jest w każdym domu, bez względu na jego architekturę, ponieważ zajmuje ona niewiele miejsca. Ogranicza nas jedynie fakt, że windy na poddasze muszą być zainstalowane w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz budynku. 

Z całą pewnością decyzja o montażu windy na poddasze będzie trafiona i przyszłościowa. Jej obecność w bardzo krótkim czasie docenią potrzebujący domownicy.

Leave a comment